Ова треба да го пиете НАУТРО на празен стомак: Наскоро ќе им кажете „ЗБОГУМ“ на сите болести бидејќи вашето тело целосно ќе се регенерира

Ова треба да го пиете НАУТРО на празен стомак: Наскоро ќе им кажете „ЗБОГУМ“ на сите болести бидејќи вашето тело целосно ќе се регенерира.
Едноставен пијалок кој многу ќе значи за вашето здравје

Толку години, често само изложени на стрес, недостаток на сон и не толку здрава исхрана. Сето тоа создава ефект дека нашиот имунитет се намалува и нашето здравје се влошува.
Поради сето ова, многу е важно да внесеме добар „материјал“ во нашето тело за да може на најдобар начин да си ја врши работата и да го заштити нашето тело од сите штетни влијанија и патогени.

Да не го заборавиме најважното, имунолошкиот систем е клучен во борбата против слободните радикали кои се меѓу водечките причинители на ракот и е од витално значење за одржување на интегритетот на здравите клетки.
Рецепт за пијалок:

 • Кокосово масло,
 • органски цимет,
 • мелен бибер,
 • вода.
 • Земете една лажичка кокосово масло, една лажичка органски цимет, многу малку мелен пипер и една лажичка млака вода. Сето тоа измешајте го и испијте го.
  Она што е важно е да не јадете ништо во следните половина час.
  Покрај тоа што ќе го максимизира вашиот имунитет, оваа вредна златна мешавина ќе го премачка вашиот стомак и ќе ги намали сите проблеми со варењето или киселината што ги имате, благодарение на благотворното дејство на кокосовото масло врз гастричната флора.

  Природните лекови на нашиот портал служат за помош на луѓето. Доколку имате здравствен проблем, прво нешто што треба да направите е да се консултирате со лекар.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *