ШТО ЕДНА ЖЕНА НАЈМНОГУ САКА?

ШТО ЕДНА ЖЕНА НАЈМНОГУ САКА?
Вечното прашање кое си го поставуваат момчињата за кое нема едноставен одговор е „Што сакаат девојките?“ Слични, а сепак различни, девојките сакаат многу работи. Еве само еден дел од тие работи…

Што сакаат девојките?
Девојките сакаат:

 • цел ден да го поминат во пижами
 • да пијат кафе секое утро
 • да добијат бакнеж на челото
 • момчиња кои мирисаат убаво
 • распродажба во нивната омилена продавница
 • да фотографираат
 • момчиња кои умеат да ги насмеат
 • маскара
 • кога во продавница го имаат нивниот број од омилените чевли
 • чоколадо
 • преспивање кај другарките
 • картичка за купување од Victoria’s secret
 • шопинг во Њујор
 • купки што мирисаат убаво
 • да се облекуваат убаво за да се чувствуваат подобро
 • да добијат порака за добра ноќ
 • да пеат гласно додека возат автомобил
 • бакнежи додека врне
 • момчиња кои имаат смисла за мода
 • да имаат цела колекција шминки
 • да пијат коктели
 • да добиваат честитки за Денот на вљубените
 • да ги запишуваат интересните моменти во дневник
 • да доживеат моменти за паметење
 • долги и бавни бакнежи
 • да пишуваат СМС-пораки и да одат во исто време
 • сосема да „откачат“ на журки
 • да добијат неочекувана порака од некој што им недостасува
 • кога за прв пат од момчето ќе ги слушнат зборовите „Те сакам“
 • да добијат букет цвеќе од некој што многу им значи
 • постојано да пробуваат некоја нова боја на лак за нокти
 • црвен кармин
 • кога ќе застанат пред огледало само во долна облека и ќе се потсетат колку убаво изгледаат
 • да отпатуваат на некој остров
 • кога нивната коса е совршена иако не одат никаде
 • да го гледаат зајдисонцето
 • да имаат романтична вечера на плажа
 • постојано да купуваат високи потпетици
 • одмор со пријателките
 • долга коса
 • да бидат совршено облечени и нашминкани
 • секогаш да носат чанта
 • неочекувани бакнежичоколадни палачинки
 • кога ќе слушнат песна која целосно ги опишува нивните чувства
 • шолја кафе и интересно списание
 • да добијат неочекуван подарок од момчето
 • да планираат што ќе облечат наредниот ден
 • да имаат колекција парфеми
 • да имаат илјадници пара чевли
 • помфрит
 • да имаат рамен стомак
 • да бидат модели
 • кожни јакни
 • ефект на „зачадени очи“
 • животински дезени
 • интересни шноли
 • да потемнат кога одат на одмор
 • љубовни писма
 • да ја запознаат славната личност за која фантазираат
 • вечерни прошетки на плажа
 • свежи крофни
 • да имаат беспрекорна кожа…
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *