Овие ХОРОСКОПСКИ знаци можат да САКААТ само еднаш во животот: СТРАДАТ долго, а потоа влегуваат во бесмислени врски!

Овие ХОРОСКОПСКИ знаци можат да САКААТ само еднаш во животот: СТРАДАТ долго, а потоа влегуваат во бесмислени врски!
Ако останат без својата љубов, нивниот живот се претвора во пекол.

Овен
Иако е скептичен кога е љубовта во прашање, Овенот може да сака три пати во животот.
Тој веќе не ја брои бившата партнерка, а со зголемена страст и љубопитност наоѓаат нова љубов.

Бик
Бикот припаѓа на знаците кои можат да сакаат само еднаш.
Сакаат длабоко и искрено, а спремни се цел живот да го поминат со партнерот.
Близнаци
Близнаците обично имаат три љубови во животот.
Припадниците на овој знак можат цел живот да бидат во потрага по апсолутна љубов, без разлика на моменталната емотивна состојба.

Секој пат ќе мислат дека ја нашле својата друга половина, а најчесто љубовта доаѓа три пати.
Рак
Раковите најчесто паѓаат во љубовната мрежа два пати во животот.
Ако биле разочарани во првата љубов, долго потоа ќе бараат нов партнер.
Лавовите сакаат постојано и се многу посветени на секоја нова љубов што ќе им се појави во животот.
Тие сакаат да освојуваат и никогаш не се плашат од искушенијата кои доаѓаат во врската. Тие дури и не се плашат да изневерат или да бидат повредени од партнерот.

Девица
Бидејќи се многу сомнителни и скептични за љубовта, Девиците можат да сакаат само двапати во животот.
Едвај дозволуваат човек да го окупира нивниот свет, а веруваат во искрена љубов и не дозволуваат никој да им пријде на срцето.
Вага
Исто како Лавот, Вагите можат навистина да го сакаат секој нов партнер.
Дури и кога доживува порази, а срцето и е исполнето со тага, припадниците на овој знак лесно би можеле да влезат во нова врска и повторно да доживеат емотивно исполнување.

Шкорпија
Скорпиите се познати по многу врски и авантури од страст, но навистина сакаат само еднаш. Во тој случај, врската ја доживуваат многу повеќе отколку физичка.
Стрелец
Најмногу од сите знаци, Стрелецот е подготвен да сака дури четири пати во животот.
За да останат со некого, ќе мора да научат да прават компромиси.
Јарец

Поради тоа што им е тешко да ги изразат своите чувства, Јарците тешко го наоѓаат совршениот партнер, а сакаат само два пати во животот.
Припадниците на овој знак имаат три љубови во животот, во кои спаѓаат љубовници или љубовници со кои ги изневеруваат своите партнери.
Обично се работи за пронаоѓање на совршен партнер, кој е комбинација на најдобар пријател и искусен љубовник.
Риба
Рибите можат вистински да сакаат само една личност во целиот свој живот.
Во моментот кога ќе почувствуваат дека запознале сродна душа, овие знаци ја поставуваат куката и не пуштаат да си оди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *