На природен начин ослободете се од здодевната кандида

На природен начин ослободете се од здодевната кандида.
Кандидата е габичка која може да предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот.

Се јавува често, но знае да биде тешка за искоренување. Овој лек, кој можете сами едноставно да го подготвите дома, е мошне ефикасен во борбата против кандидијаза.
Потребни состојки:

 • 1 чаша јогурт
 • 2 чешниња лук
 • 1 морков
 • ½ лажичка свеж ѓумбир
 • ½ лажичка цимет
 • Подготовка:
  Изрендајте ги морковот, лукот и ѓумбирот и додадете го во јогуртот. На сместата додате го циметот и оставете малку да отстои.
  Се препорачува да се консумира еднаш дневнo.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *