Кажете Збогум на вртоглавица, артритис, лош холестерол, болест на тироидната жлезда

Кажете Збогум на вртоглавица, артритис, лош холестерол, болест на тироидната жлезда.
Поради брзиот начин на живот, многу луѓе не обрнуваат внимание на нивната исхрана. Сите сме премногу зафатени за да консумираме соодветни и избалансирани оброци. Наместо тоа, јадеме што е при рака и брзо.

Како резултат, се справуваме со разни здравствени проблеми. Покрај тоа, кога додавате дневен стрес, прилично е тешко да се одржи здравјето.
Покрај тоа, многу луѓе автоматски прибегнуваат кон фармацевтски лекови кога се соочуваат со здравствени проблеми. Сепак, тоа не е решението.
Овие лекови само го влошуваат проблемот и доаѓаат со бројни несакани ефекти.
Значи, без оглед на видот на здравствениот проблем, треба да се потпрете на природата. Природата ги има сите лекови.

Тука ви претставуваме една од најлековитите растенија на светот – мајчина душица. Мајчината душица е неверојатна билка која има способност да го подобри вашето здравје.
Овие билки се природен извор на минерали како железо, калиум и калциум. Покрај тоа, тој е исто така моќен антиоксиданс.
Мајчината душица има голем број лековити својства, вклучувајќи:

 • Поддржува третман на ревматоиден артритис, лупус и фибромијалгија.
 • Смирува кашлица и бронхитис.
 • Го регулира крвниот притисок.
 • Лекува хронична исцрпеност и астма.
 • Стимулира формирање на црвени крвни клетки.
 • Се бори со вртоглавица, лупус, мултиплекс склероза и тироидитис на Хашимото.
 • Значи, редовното консумирање мајчина душица може да биде многу добро за вашето здравје. Резултатите ќе ги забележите за неколку дена.
  Пијалокот што можете да го видите подолу, ќе ви помогне да го искористите максимално ова моќно и корисно растение.
  Сосема природен пијалок направен од мајчина душица
  Состојки:

 • неколку мајчина душица (свежа или исушена)
 • 1 чаша вода
 • мед (по избор)
 • Упатство:
  Едноставно измијте ја мајчината душица и ставете ја во сад. Потоа зовријте ја водата и истурете ја над мајчината душица. По неколку минути исцедете ја смесата за да се отстранат цврстите материи.
  Ако сакате да го засладите пијалокот, слободно додадете мед. Консумирајте го овој пијалок секој ден и ќе бидете воодушевени од резултатите.
  Статиите на нашиот ПОРТАЛ се исклучиво за ваше информирање ЗА БИЛО КАКОВ ЗДРАВСТВЕН проблем задолжително да се КОНСУЛТИРАТЕ СО ЛЕКАР!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *