Животната заштеда ја потрошила на свадбата, а младоженецот не се појавил: Девојка си одржала Свадба, а гостите останале во ШОК

Животната заштеда ја потрошила на свадбата, а младоженецот не се појавил: Девојка си одржала Свадба, а гостите останале во ШОК.
Кејли Стед ја потрошила целата своја животна заштеда на свадбата за која отсекогаш сонувала.
На денот на венчавката 27-годишната девојка била целосно шокирана.

Кејли на денот на нејзината венчавка дознала дека нема да се омажи за мажот со кој се забавувала четири години.
Го видов претходниот ден во 16:00 часот, оттогаш престана да разговара со мене. Бев шокиран, не добив никакво објаснување од него. Сега веќе не ни очекувам, бидејќи ги премина сите граници“ – рекла опустошената жена.
Младоженецот ја оставил на денот на свадбата
Кејли и нејзиниот поранешен биле пар четири години, а се вериле во август 2020 година. Ноќта пред свадбата, Кејли прославила со своите деверици во изнајмен стан.

„Јас и мојот иден сопруг веќе се договоривме да не разговараме еден со друг ден пред свадбата, па не знаев што се случи кога тој престана да зборува следниот ден. Младоженецот ја напушти забавата вечерта. Сведоците и потенцијалниот свекор морале да ја известат Кејли дека венчавката нема да се одржи.
Жената сепак се надевала дека ќе се појави нејзиниот партнер, па продолжила да се подготвува за церемонијата. Во 11 часот и се јавил свекорот кој потврдил дека неговиот син нема да се појави на свадбата.
„Почнав да плачам. 27-годишната девојка ги извести сите дека церемонијата ќе биде откажана. Тогаш камерманот се пошегува дека бидејќи Кејли потрошила толку многу пари на настанот, а гостите се таму, таа не треба да ја прекине венчавката.

„Не сакав да се сеќавам на тој ден како целосен неуспех“
27-годишна жена која цела животна заштеда ја потрошила на организирање на венчавката одлучила да не го откаже настанот. Дури и ако се одвива без младоженецот. На 15 септември таа се појави во хотелот Оксвич Беј во Свонси за да се забавува со семејството и пријателите.
„Ги потрошив сите тие пари, со нетрпение чекав да јадам, да танцувам со татко ми, да поминувам време со семејството, па зошто да не? – објасни Кејли.

Гостите на почетокот не знаеја како да се однесуваат, мислам дека беа малку исплашени, но потоа сите почнаа да ме бодрат и да ме гушкаат“.
На свадбата останаа сите, вклучувајќи го и семејството на младоженецот.
На жената и е мило што и покрај скршеното срце решила да не ја прекине венчавката. Настанот помина според планот. Таму беше првиот танц со браќата и таткото на Кајла, трогателни говори, сечење на свадбената торта, па дури и свадбена фотосесија.

Пријателите на Кајли отворија страница GoFundMe за да се обиде да и врати барем дел од парите што 27-годишната девојка ги потрошила на свадбата. „Кејли има златно срце и би направила се за секого.
„Таа не заслужи да биде напуштена на денот на нејзината венчавка без збор за објаснување.
Новинарите од 9breakingnevs.com успеаја да дојдат до идниот младоженец. Мажот не ги коментирал извештаите во написот и допрва треба да и се извини на својата вереница, која ја оставил на денот на нивната венчавка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *