85-годишна баба јаде 2 лажици од оваа смеса секој ден: Никогаш немала вишок килограми, висок крвен притисок и холестерол!

85-годишна баба јаде 2 лажици од оваа смеса секој ден: Никогаш немала вишок килограми, висок крвен притисок и холестерол!

Некои од најчестите причини за висок крвен притисок и холестерол се нездравата исхрана и дебелината, но постојат решенија кои се сигурни!

Познато е дека покачувањето на холестеролот во крвта може да доведе до многу здравствени проблеми. Најчести се срцевите заболувања, зголемен ризик од срцев и мозочен удар, дијабетес. Некои од најчестите причини се нездравата исхрана и дебелината, но има решенија!

85-годишна баба ја користела оваа смеса два пати на ден со години и никогаш немала проблеми со крвниот притисок или холестерол!

Рецептот го споделува нејзината внука:
Eве што ви е потребно:
– 1 лажица сок од лимон; – 1 лажица мед (земете пластична лажица, не метална, за да не го изгубите квалитетот); – 1 лажица рендан ѓумбир; – 1 лажица јаболков оцет.

Подготовка и употреба:
Добро измешајте ги состојките и оставете ги во фрижидер 5 дена. Земете го 2 пати на ден пред појадок и вечера и наскоро ќе забележите позитивни резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *