Никој не верува дека тоа е истото ЛИЦЕ: Имаше 170 килограми, а сега е вистинска БОМБА (ФОТО)

Кели Берт од Нов Зеланд цел живот има проблеми со дебелината, достигна неверојатни 170 килограми и, како што признава, била убедена дека ќе се убие со прејадување.
Никој не верува дека тоа е истата ЛИЦЕ: Имаше 170 килограми, а сега е вистинска БОМБА (ФОТО)

Сепак, таа успеа да се извлече од депресијата и реши драстично да промени се и да ги изгуби вишокот килограми.
https://www.instagram.com/p/CfJXiMMBYXY/?utm_source=ig_embed&ig_rid=68e2d9cc-8c00-4c47-95ce-0ba1addfd7f6

Во март минатата година, Кели тежела „просечни“ 150 килограми, а само еден оброк и бил доволен за шестчлено семејство.
– Тие 150 килограми се ништо – шест недели пред тоа имав 170 килограми. Бев очаен и целосно отсечен од светот. Ја пробав секоја диета, секој лек, се што видов и ништо не ми помогна – објаснила Кели.

Како што вели, десет години се обидувала да ослабе на различни начини.
– Да не добиев шанса да одам на операција за намалување на желудникот, со прејадување ќе се возев во гроб, во тоа сум целосно убеден. Штом се разбудив по операцијата, мозокот ми беше целосно мирен, не размислував за храна. Како да знаеше и тој дека сме направиле нешто што ќе ни го промени животот – изјавила Клер.
https://www.instagram.com/p/CfyineEB2gy/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7afd67e7-5be5-487b-ad55-7a058492d600

Севкупно, вели таа, ослабела 80 килограми, а 80 отсто од стомакот и бил отстранет.
– Порано јадев 10 плескавици, две порции помфрит, две бурито и една сода за еден оброк. Потоа ќе имав две големи пици и повеќе сок. Се разбира, има и слатки. Потрошив огромни суми пари само за храна – рекла Кели и додала:
– На крајот веќе не можев да ги облечам ни гаќите. Паднав во депресија и веќе не излегов од дома. Сега живеам сосема поинаков живот и таа операција е најдоброто нешто што сум го направил за себе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *