Една голтка од овој природен лек ги чисти затнатите вени, коронарните артерии, но и црниот дроб!

Ginger lemon and garlic fresh and healthy food products concept for natural medicine.

Една голтка од овој природен лек ги чисти затнатите вени, коронарните артерии, но и црниот дроб!
Од време на време потребно е да се отстранат насобраните масти од телото, но и да се заштити телото од вируси и бактерии.

  • Кога имаме силен имунолошки систем, тогаш не треба да се грижиме за можни болести.
    Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне телото, ќе ги исчисти затнатите вени и коронарните артерии.
    Ти треба:
  • 4 литри вода
  • 8 чешниња лук
  • 8 лимони
  • корен од ѓумбир

Подготовка:
Излупете ги лукот, лимонот и коренот од ѓумбир, па исечете ги на тенки ленти и ставете ги во блендер. Смесата потоа се става во шерпа, се додава вода и се става да зоврие.
Кoга ќе зоврие, тргнете го од оган и оставете да се излади за да можете да го процедите лекот.Овој лек се зема три пати на ден, една чаша пред јадење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *