ОВОЈ НАПИТОК ПИЈТЕ ГО СЕКОЕ УТРО ВО 08:00 ЧАСОТ ГИ УНИШТУВА ВИШОКОТ МАСТИ

ОВОЈ НАПИТОК ПИЈТЕ ГО СЕКОЕ УТРО ВО 08:00 ЧАСОТ ГИ УНИШТУВА ВИШОКОТ МАСТИ.
Добро е познато дека вишокот маснотии најтешко се отстранува во пределот на стомакот, а колку старееме, масните наслаги на стомакот се потврдоглави.

Салото на стомакот влијае на физичкиот изглед на луѓето, а прекумерното таложење на масти може да биде причина за разни болести.

Но, за среќа постои генијално решение од природата.
Овој лек со сливи буквално ја пржи маста на стомакот.
Неопходно е:

  • 100 грама сливи
  • 1 литар прочистена вода

Подготовка:

Во херметички затворено шише ставете сливи и вода. Оставете го да отстои во фрижидер 1 недела. Потоа процедете и волшебниот лек е готов.
Користете:
Пијте 1 чаша од овој домашен лек секое утро на празен стомак за да ги добиете посакуваните резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *