Тибетски рецепт од МАНАСТИР стар 2000 години: Одличен против триглицериди и холестерол. Дозволено двапати годишно

Тибетски рецепт стар 2.000 години: Одличен против триглицериди и холестерол. Дозволено двапати годишно
Рецептот за овој тибетски лек е пронајден во стар тибетски манастир, напишан на глинени плочи
Се претпоставува дека е запишан пред повеќе од 2.000 години и се користи против триглицериди, холестерол и масни наслаги на крвните садови, како и за зголемување на животниот век.

Подготовка: 300 грама лук и 1 килограм лимон со кора, ситно се меле.
После тоа, ставете 1,5 l вода да зоврие, а потоа намалете ја топлината и додадете мелено лук и лимон, па покријте го садот.Варете ја оваа смеса исклучиво на тивок оган 14-15 минути (не подолго од тоа). Потоа тргнете го од оган и оставете да се излади.

Ова е готов тибетски лек кој треба да се истури и чува во покриен стаклен сад (тегла).
Освен што успешно ги чисти крвните садови, овој стар тибетски лек ја подобрува еластичноста на крвните садови (го спречува пукањето на крвните садови, а со тоа и протокот на крв), спречува срцев и мозочен инфаркт и ангина пекторис.

Потоа, го спречува создавањето на тумори, го подобрува видот и го подмладува организмот.
Се препорачува овој лек да го земате на празен стомак секое утро, 0,5 dl, во тек на 25 дена. После тоа, мора да направите пауза од 10 дена и потоа да ја повторите постапката додека не се подобри вашата здравствена состојба. После тоа, престанете да го користите лекот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *