Секој ден пред спиење ставете парче САПУН под чаршафите, а ефектот ќе ве воодушеви

Секој ден пред спиење ставете парче САПУН под чаршафите, а ефектот ќе ве воодушеви.
Овој чуден метод се здоби со огромна популарност низ целиот свет
Оние кои го пробале уверуваат дека е 100 проценти. ефикасен и евтин во исто време. Зошто секоја вечер ставаат сапун под чаршафите?
Како што велат љубителите на ставање сапун под чаршафите, тоа е добар начин да ги победите грчевите во нозете и да имате добар сон.

Да, ова звучи малку чудно, но се чини дека сапунот го ослободува минералот магнезиум додека спиете, за кој велат дека ќе ги ублажи ноќните грчеви во нозете. А за оние кои патат од РЛС (синдром на немирни нозе), д-р Мехмет Оз од Тхе Др . Oz S how препорачува да ставите парче сапун од лаванда под чаршафите додека спиете. Релаксирачкиот мирис на лаванда може да ги олесни вашите симптоми, тврди тој, како што објави thehealthy.com .

Ако и навечер добивате грчеви во нозете, пробајте го ова решение. Важно е тоа да го правите секој ден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *