Есенски пијалок кој го забрзува МЕТАБОЛИЗМОТ и ги намалува килограмите: Тиквата во комбинација со ОВОЈ додаток ги топи мастите и го зајакнува ИМУНИТЕТОТ

 • Есенски пијалок кој го забрзува МЕТАБОЛИЗМОТ и ги намалува килограмите: Тиквата во комбинација со ОВОЈ додаток ги топи мастите и го зајакнува ИМУНИТЕТОТ
  Стигнаа студените денови и сега е вистинското време малку да го промениме начинот на детоксикација
  Состојки:

  Една замрзната зрела банана

 • 1/2 шолја пире од тиква
 • 1 грст органски спанаќ*
 • 3/4 ​​шолја кокосово или бадемово млеко
 • 1/2 лажичка цимет
 • 1 лажичка мед

Подготовка:

Прво направете го пирето од тиква така што ќе сварите една до две кришки тиква, а потоа испасирајте ја до смеса од пире. Потоа додадете ги сите останати состојки во блендерот и измешајте. Можете да додадете и малку вода доколку сакате да ја намалите густината Пијте еднаш дневно и уживајте во совршениот есенски шејк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *