Чудесен „лек“ кој ги чисти белите дробови и бронхиите: Докажано е дека делува, а се прави од состојки кои веројатно ги имате дома

Чудесен „лек“ кој ги чисти белите дробови и бронхиите: Докажано е дека делува, а се прави од состојки кои веројатно ги имате дома

Ослободете се од слузта и слузот, исчистете ги дишните патишта
Чудесен руски „лек“ кој ги чисти белите дробови и бронхиите: Докажано е дека делува, а се прави од состојки кои веројатно ги имате дома

Тешко е да се најде вистинскиот лек за чистење на белите дробови. Тие делуваат како сунѓер, филтрираат сè, од загаден воздух до цигари. Тие акумулираат слуз, што може да доведе до сериозни последици. Акумулацијата на слуз и слуз во белите дробови не само што е многу непријатна, туку во тешки случаи може да доведе до задушување.

Откако алвеолите на белите дробови ќе станат мрсни, потребен е многу посебен лек за да се реши проблемот.
Пробајте го овој природен препарат кој ќе помогне да се исфрли слузта и да се олесни чистењето на бронхиите. Посебно е ефикасен за кашлица кај пушачите.

Состојки:

  • 1 лажица јаболков оцет
  • мало парче корен од свеж ѓумбир (големина 6-8 мм)
  • 1 лажица кокосово масло
  • 1 лажичка мед

Подготовка:
Ѓумбирот исечкајте го на парчиња и ставете го во чаша вода. Се вари и оставете го напитокот да се излади. За силна кашлица додадете кокосово масло, јаболков оцет и мед. Испијте ја оваа количина одеднаш.
Домашниот „лек“ за чистење на бромнија и бели дробови пијте го секогаш кога ќе почувствувате дека имате потешкотии со дишењето.

Чајот од роса делува и при силна кашлица, бронхитис и упорна, таканаречена „магарешка кашлица“. Овој чај има малку горчлив вкус, па затоа се препорачува во него да додадете мед. За да го подобрите ефектот, можете да додадете неколку капки течен екстракт од ехинацеа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *