Појадок од стар ЛЕБ: Мешавина од РЕРНА која ќе го воодушеви целото семејство!

Појадок од стар ЛЕБ: Мешавина од РЕРНА која ќе го воодушеви целото семејство!
Брз и вкусен појадок

Состојки:

  • пар кришки бајат леб
  •  две јајца,
  • 100 гр сирење,
  • 100 гр шунка,
  • неколку листови кулен,
  • три кисели краставици ,
  • 200 мл јогурт
  •  50 мл млеко (по потреба),
  • две лажици од маслиново масло

Подготовка:

Лебот исечкајте го на кришки, а шунката, краставиците и куленот на ситни коцки. Изгмечете го сирењето во сад, додадете јајца, лажица масло и јогурт. Измешајте сè и прелијте со лебот.

По желба можете да додадете малку рендано сирење и да се пече на 220 C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *