Во петок ни доаѓа ЕСЕН: Тројца хороскопски знаци ќе ја почувствуваат ЗЛАТНАТА МАГИЈА, ќе добијат само ДОБРА ВЕСТ, некои ќе застанат на ЛУДИОТ КАМЕН

Во петок ни доаѓа ЕСЕН: Тројца хороскопски знаци ќе ја почувствуваат ЗЛАТНАТА МАГИЈА, ќе добијат само ДОБРА ВЕСТ, некои ќе застанат на ЛУДИОТ КАМЕН
Хороскопот открива што ви носи есенската рамноденица од 22 септември – 3 знаци од Зодијакот чекаат среќа и развој на почетокот на есента
Ни претстои возбудлива астролошка недела – сè уште сме под влијание на ретроградниот Меркур, а од 25 септември нè очекува новата Месечина во знакот Вага. Венера, планетата на љубовта, формира тројка со Уран, а она што има најсилно енергетско влијание е есенската рамноденица, односно почетокот на есента на 22 септември 2022 година, пишува магазинот Seansa.

Со влегувањето на Сонцето во Вага на 22 септември, денот и ноќта стануваат еднакви по должина, а потоа во следните денови и месеци деновите стануваат пократки, а ноќите подолги. Сета оваа енергија на почетокот на есента ќе се рефлектира кај хороскопските знаци, а особено добра атмосфера и вибрации ќе имаат следните 3 знаци на Зодијакот:
Овен

Нема поубаво чувство од завршување на сите ваши задачи. Сега кога сте ослободени од обврските, подготвени сте да се опуштите. Уживате во друштво на блиски луѓе, лесно се поврзувате со другите, сакате да се забавувате и да освоите нечие срце. Месечината во Лав ќе танцува со среќниот Јупитер во Овен на 21 септември, правејќи да се чувствувате поголеми од животот. Вие сте самоуверени, духовити и личност која лесно ги мотивира другите и ги поттикнува на акција. Есенската рамноденица може да ви донесе љубов, бидејќи од 22 септември создавате многу нови врски. А ако сте во сериозна врска, вашата свадба е насмеана.
Бик

Романтичната Венера моментално ја заслепува вашата петта куќа на љубовта, страста, задоволството и самоизразувањето, со што е поверојатно дека ќе поминете квалитетно време со некој кој ви го заробил срцето. Но, за време на есенската рамноденица, можно е да сакате да се посветите и да работите на здрава љубов кон своето битие. Импровизирате, спонтани сте, а енергијата на полето на љубовта, романтиката и забавата е зголемена. Во деловната сфера ве очекуваат интересни идеи – можно е тоа што сте го смислиле да ви биде одобрено и да заработите стабилен приход.
Рак

На љубовен план ве очекуваат возбудливи вести. Исто така, можно е да добиете информација за унапредување на работа. Месечината – која е вашата владејачка планета – ќе се движи низ вашата втора куќа на парите и стабилноста на 21 септември, што укажува на можно зголемување на приходот бидејќи формира триаголник за среќниот Јупитер во вашиот сектор на кариера. Време е да го преземете водството во нов професионален потфат! Младата месечина и енергијата на есента ве поттикнуваат да го уредите вашиот дом, да го украсите и да го направите вашиот простор оаза на позитивна енергија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *