Од стари до БРИЛИАНТНИ БЕЛИ патики за само 200 динари: Со овие 3 состојки од вашата кујна, вратете го стариот сјај!

Од стари до БРИЛИАНТНИ БЕЛИ патики за само 200 динари: Со овие 3 состојки од вашата кујна, вратете го стариот сјај!
Мал совет како да ги одржувате белите патики совршено сјајни и чисти
Белите патики се секогаш во тренд, лесни се за комбинирање, но и прилагодливи за секоја комбинација.
Сепак, лесно се валкаат, а машината за перење не е секогаш идеален избор.
Иако денешните машини за перење имаат различни програми за перење алишта и чевли, вистината е дека центрифугата често знае да ги оштети.

Кога станува збор за белите чевли, гумата на патиките по миењето пожолтува или добива грди дамки.

Сепак, постои еден одличен трик за да го вратите сјајот на вашите чевли.

Ти треба:

  • сода
  • вода
  • малку оцет.

Измешајте вода и оцет, во еднакви размери, а потоа додадете сода бикарбона – сами одредете ја количината – важно е да добиете густа маса.

Земете стара четка, натопете ја во пастата и исчистете ги патиките.

Кога ќе завршите, исплакнете ги со топла вода и оставете ги да се исушат на топол воздух.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *