Трендот Чанти оваа есен и зима се апсолутен ХИТ:

Трендот Чанти оваа есен и зима се апсолутен ХИТ:
Кога ќе ги погледнеме овие модели, едвај чекаме посвежо време и ваква мода
За есен/зима 2022/2023 година, ја ставаме нашата удобна страна во прв план со чанти за стрижење. Материјалот кој потсетува на плишани мечиња, создава одличен контраст на мазните површини на зимските јакни и капути.„Altuzzarra“ одлично се вклопува во трендот и комбинира плишани чанти со плетени парчиња во иста боја.

Забавно и удобно – најдобро го опишува овој тренд на чанти. Тие едноставно ве повикуваат никогаш да не ги пуштите да си одат.
Една многу важна и добра работа е што многу, многу дизајнери престанаа да користат животински крзна за оваа колекција есен/зима 2022/2023 година.

Една позната класика која наскоро ќе се види на улиците е „bucket bag“ со која сигурно нема да ја пропуштите. И повеќе од добра инвестиција која ќе ви трае со години.

Кој би помислил дека ранецот ќе биде еден од трендовите на чанти во есен/зима 2022/2023 година? Точно, долго време го туркавме до задниот агол, но со кул ажурирања од дизајнерот, сите скептици сега се обожаватели. Затоа што ако научивме една работа во изминатите неколку години: практичноста е сè и крај – а ранецот е идеален придружник за тоа.
Овој модел е супер удобен бидејќи, пред се, има многу простор во самата чанта, што дефинитивно и треба на секоја жена! Капи, шалови и слично, исто така, може да се спуштат овде за време на шопинг турнеја низ продавниците. Идеален е и за кратки патувања, за транспорт на домашна канцелариска опрема до канцеларија и спонтано купување пред крајот на денот. На пистата, трендот на чанти се носи со лежерен изглед на мотоцикли од Diesel , додека Брендон Максвел се потпира на класична комбинација на блејзер и тексас.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *