За само 15 минути направете совршен појадок со лиснато тесто

За само 15 минути направете совршен појадок со лиснато тесто
Ако брзате да стигнете на работа или да ги испратите децата на училиште, подгответе појадок во кој секој член од семејството ќе ужива за кратко време
Состојки:

  • 1 пакетче лиснато тесто
  • шунка
  • сирење
  • јајца
  • праз
  • сол, бибер

Подготовка:

– Лиснатото тесто развлечете го и ставете го во плех, премачкајте го со изматено јајце и малку извиткајте ги рабовите.

– Одозгора ставете што сакате, во случајов фета сирење, шунка, праз, сол, бибер и на крајот искршете две-три јајца на неколку места.
Загрејте ја рерната на 180 степени и печете ја 15-20 минути, готово е кога ќе се испечат јајцата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *