„Еве што прави мојот сопруг на нашата свадба, се разведувам!“: Невестата објави ВИДЕО кое ја разочара, луѓето мислат дека претерува

2021 година го направи Блејк Расел многу популарен. За тоа беше доволно едно видео на TikTok на кое се гледа како ја гледа играта на својата свадба додека се преправа дека ја гледа свадбената торта. Тој всушност ставил мобилен телефон до неа за да го следи преносот.

Блејк изгледа не може да се поправи бидејќи истиот потег го повторил и на туѓа венчавка. Додека сите гости играле и пееле, тој заедно со младенците го ставил мобилниот телефон на масата и ја гледал играта.

Неговата сопруга Даниела реши видеото да го објави на социјалните мрежи каде истакна дека би сакала некои работи да се сменат, но дека тоа е далеку од вистината.

@daniandblake

#stitch with @daniandblake 2 years later, at my brothers wedding ??‍♀️ #wedding #fail #daniandblake #marriage

♬ original sound – Dani and Blake


Потоа напишала дека сака развод и ги прашала следбениците дали се со неа.
„Веднаш би го оставил мојот сопруг доколку тој ја гледа играта на нашата свадба.

Еден човек ја потврди оваа теорија на сопствената свадба. Наместо да ужива во најсреќниот ден со сопругата, пријателите и роднините, тој ја гледал играта на свадбената маса. А да биде уште полошо, истото го направи и на свадбата на брат му.
„Ова се важни игри, не треба да го обвинувате“
„Дарлинг и јас ја одложивме нашата венчавка кога сфативме дека сме го избрале истиот датум како Австралија и Нов Зеланд“, беа дел од коментарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *