Веќе не мора да ја бришете ПРАШИНАТА секој час, ова заштедува време!

Веќе не мора да ја бришете ПРАШИНАТА секој час, ова заштедува време!
Ова е трик кој дефинитивно ќе го искористите

Овој едноставен трик вклучува правење специјален спреј кој може да се користи низ целиот дом, а за да го направите потребни ви се работи кои веројатно веќе ги имате дома – масло, детергент за садови, оцет, вода и есенцијално масло од лимон.

Започнете со истурање на половина лажица маслиново масло во сад или бокал – тоа ќе спречи собирање прашина на површините. Потоа додадете една лажица оцет и половина чаша вода – оцетот ќе помогне да се убијат грините. Потоа додадете неколку капки детергент за миење садови и десет капки есенцијално масло од лимон.
Сепак, бидете внимателни со етерично масло бидејќи премногу може да биде штетно за домашните миленици. Откако ќе ја направите смесата, истурете ја во шише со распрскувач и протресете ја.

Едноставно користете го еднаш неделно со прскање на крпа од микрофибер и бришење правливи површини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *