Маска која ги отстранува темните кругови: Потребни ви се само ДВЕ состојки од кујната

Маска која ги отстранува темните кругови: Потребни ви се само ДВЕ состојки од кујната
Темните кругови околу очите ќе бидат значително помалку забележливи
Темните кругови најчесто се резултат на слаба хидратација и недоволно сон. Затоа внимавајте на количината на течност што ја внесувате и погрижете се да спиете најмалку 7 часа секоја вечер.

Покрај тоа, можете сами да направите маска за да го ублажите проблемот со темните кругови околу очите. Ви треба малку време и неколку часа готвење.
Измешајте кафе и неколку капки кокосово масло. Добиената смеса нанесете ја со прстите на пределот околу очите. Добиената маска нанесете ја со нежни движења. Оставете го да делува 10 до 15 минути или додека не се исуши. Потоа измијте ја маската или отстранете ја со памук.

После тоа, нанесете хидратантна крема. Повторете го целиот процес неколку пати неделно за да ги видите резултатите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *