Исчистете ја цела куќа со ОВА: Потребни се само ТРИ состојки за ЕФЕКТИВЕН производ кој прави ЧУДА!

Исчистете ја цела куќа со ОВА: Потребни се само ТРИ состојки за ЕФЕКТИВЕН производ кој прави ЧУДА!
Брзо, лесно и едноставно чистење

Состојки:

  • Две чаши топла вода (не зовриена)
  • една лажица течност за миење садови
  • ½ чаша оцет
  • десет капки масло од еукалиптус

Истурете топла вода во шише со распрскувач (волумен 1 литар), потоа додадете течност за миење садови и оцет. Вратете го капакот и протресете. Отворете го капакот и додадете го есенцијалното масло (можете да користите кое било, маслото од еукалиптус мириса на свежо и е одлично за отстранување на лепливи наслаги).
Ако можете да набавите стаклено шише со распрскувач, тоа е уште подобро, бидејќи стаклото ги задржува есенцијалните масла подолго. Оваа алатка можете да ја користите за да исчистите што било во домот – од плочки, до тоалети и тушеви, до подови. Чувајте шише домашно средство за чистење на темно место.

Доколку, пак, сакате еколошки и природен раствор за чистење, зачувајте ја кората од лимон или портокал.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *