Рецепт за медитерански СЕНДВИЧ: Направете го совршениот ПОЈАДОК за целото семејство

Рецепт за медитерански СЕНДВИЧ: Направете го совршениот ПОЈАДОК за целото семејство

Убав оброк за почеток на денот
Рецепт за медитерански СЕНДВИЧ: Направете го совршениот ПОЈАДОК за целото семејство
Состојки:

 • главица лук
 • 4 супени лажици маслиново масло
 • 500 гр крем сирење
 • 300 гр пршута
 • 300 гр сирење
 • 3 домати
 • зелена салата

  Подготовка:
  Главата од лукот се сечка на ситно и убаво се меша со маслиново масло и сирење. Намачкајте го намазот врз лепчињата, ставете лист зелена салата, пршута, сирење, прстени од домати, повторно зелена салата, па преклопете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *