ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ ВАКА ПРАВААТ: Додајте изненадувачка состојка во плескавици кофтиња наместо презла

ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ ВАКА ПРАВААТ: Додајте изненадувачка состојка во плескавици кофтиња наместо презла

Кога се прават шницли, во меленото месо се додаваат јајца и презла, но професионалните готвачи користат друга состојка што го прави месото посочно. За да го направите кофтето повкусен и поздрав, наместо презла користете сечкани ореви.

Можете да користите и кикиритки, бадеми или било кое јаткасто овошје. Месото однадвор ќе биде крцкаво, а внатре сочно и нежно. Кога ќе почнете да пржите во тава или на скара, ќе се формира кора која ќе дозволи целиот сок од месо да остане во шницлите.

Особено што ќе бидат подготвени со совршен вкус и никој нема да може да им одолее.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *