По рецепт на нашите БАБИ: Печен КАЧАМАК е јадење кое мора да го пробате денес

По рецепт на нашите БАБИ: Печен КАЧАМАК е јадење кое мора да го пробате денес

Состојки:

  • 200 гр гриз од пченка
  • постер
  • 1.250 l вода
  • една кафена лажичка сол
  • 60 гр путер
  • две лажички пипер
  • 200 гр сирење
  • Подготовка

Во длабоко тенџере ставете вода да зоврие. Кога водата ќе зоврие, истурете една кафена лажичка сол и со постојано мешање, малку по малку додајте ронки од пченка. Мешајте додека не се појават меурчиња, односно додека смесата не се згусне. Тргнете од оган.

Вклучете ја рерната на 170 степени. Во мало тенџере ставете го путерот, па ставете го на оган да се растопи. Кога путерот ќе се растопи, додадете го пиперот (може да додадете и малку лут пипер), измешајте и тргнете го од оган.Издробете го сирењето.

Земете го послужавникот, вел. 30х20 см, и намачкајте го со масло. Истурете половина од смесата со качамак, израмнете ја и одозгора ставете половина од издробеното сирење. Посипете со половина посипете (путер и пипер). Одозгора се става остатокот од качамакот, се измазнува, се посипува со остатокот од издробеното сирење и се прелева со преостанатото посипување. Ставете во рерна 15 минути.

По даденото време, извадете го качамакот од рерна и оставете да се излади. се сече на коцки и се сервира (едвај чекавме да се излади, па не добив коцки. Инаку кога ќе се излади многу лесно се сече и се вадат обични коцки).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *